تعمیرات در سرویس بهداشتی, تعمیرات و تعویض شیرآلات ساختمان تهران - شماره : 09129242783, سرویس بهداشتی, لوله کشی آب ، گاز و فاضلاب ساختمان - تهران - شماره : 09129242783, لوله کشی ساختمان

تعویض شلنگ پیسوار شیر اهرمی

هنگامی که صحبت از حفظ سیستم لوله کشی خانه می شود، درک نحوه تعویض شیلنگ شیر آب اهرمی اهمیت زیادی دارد. زیرا شلنگ پیسوار شیر اهرمی، دارای خصوصیات منحصر به فردی بوده و از کاربردهای زیادی برخوردار است. این مقاله یک راهنمای گام به گام در مورد تعویض شلنگ پیسوار شیر اهرمی به شما ارائه می دهد.

شلنگ پیسوار شیر اهرمی چیست؟

قبل از آشنایی با نحوه تعویض شلنگ پیسوار شیر اهرمی، به معرفی آن می پردازیم تا اطلاعات کاملی در این زمینه داشته باشید. شیرآلات اهرمی در آشپزخانه ها و حمام ها به کار برده می شوند و تفاوت بسیاری با شیرآلات معمولی دارند، شکل ظاهری این شلنگ شبیه به شلنگ آب بوده اما با این تفاوت که شلنگ پیسوار لایه لایه و توری است. در دو طرف ابتدا و انتهای شلنگ پیسوار، مهره ای قرار گرفته که باعث می شود، شلنگ به شیر آب متصل شود. البته به یاد داشته باشید، که نمی توان به صورت مستقیم شلنگ پیسوار را به لوله آب متصل کرد.

انواع شلنگ پیسوار شیر اهرمی

درباره انواع شلنگ پیسوار شیر اهرمی می توان گفت که این محصول با قطر و طول های متفاوت در بازار عرضه می شود.  قطر محصول نام برده شده به سایز مهره ای که در دو طرف انتهای شلنگ موجود بوده، بستگی دارد. سایز شلنگ پیسوار معمولاً در اندازه های 4/1، 3/8 و یا 2/1 بوده و علاوه بر این، با توجه به نوع اتصال مادگی یا اتصال نر قابل دسته بندی هستند. تنوع در سایز شلنگ پیسوار باعث شده، قبل از اقدام به خریداری این محصول ابتدا اتصالی که قرار است شلنگ پیسوار به آن وصل شود را بررسی کنید تا با توجه به سایز آن، بتوانید شلنگ پیسوار متناسب با سایز و طول مورد نیاز را تهیه کرد.

خصوصیات شلنگ پیسوار شیر اهرمی

شلنگ پیسوار اهرمی، مانند سایر شلنگ ها دارای ویژگی ها و خصوصیاتی است. در ادامه این بخش از مطلب برای آشنایی بیشتر شما، آن ها را مورد بررسی قرار داده ایم.

  • این شلنگ در برابر فشار بالای آب، بسیار مقاوم است.
  • به دلیل فلز توری شکل در لایه خارجی شلنگ، انعطاف پذیری بالایی دارد.
  • نصب کردن شلنگ پیسوار بسیار راحت بوده و توسط دست یا آچار لوله کشی هم امکان پذیر است.
  • شلنگ پیسوار شیر اهرمی در برابر جذب رسوبات، پوسیدگی و زنگ زدگی به خاطر لایه پی وی سی داخلی خود، مقاومت عالی دارد.
  • این محصول دارای سایز و طول های متنوعی بوده و به دلیل نصب در کلیه تجهیزات آبرسانی، بسیار از آن استفاده می کنند.

ابزارهای مورد نیاز برای تعویض شلنگ پیسوار شیرآلات اهرمی

شلنگ نقش مهمی در یک شیر آب اهرمی دارد. معمولاً به شیر آب اهرمی متصل است و وظیفه انتقال آب را بر عهده دارد. نشانه های متعددی وجود دارد که نشان می دهد، شلنگ شیر اهرمی شما ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد. این موارد شامل نشتی، کاهش فشار آب یا آسیب قابل مشاهده به خود شلنگ است. برای تعویض شلنگ پیسوار شیرآلات اهرمی، به چند ابزار خاص نیاز دارید. این ها شامل یک آچار، یک شلنگ جایگزین و احتمالاً نوار لوله کش می شود.

راهنمای تعویض شلنگ پیسوار شیرآلات اهرمی

فرآیند تعویض شلنگ پیسوار شیرآلات اهرمی یک کار لوله کشی بوده که ممکن است صاحبان خانه نیاز به انجام آن داشته باشند. حتی اگر به دلیل نشت یا فرسودگی کلی باشد، درک نحوه تعویض شلنگ می تواند در زمان و هزینه صرفه جویی کند. برای تعویض شلنگ پیسوار شیرآلات اهرمی مراحل زیر را دنبال کنید.

  • قبل از شروع تعویض شلنگ پیسوار شیرآلات اهرمی، اطمینان حاصل کنید که منبع آب را برای جلوگیری از ریزش تصادفی قطع کرده باشید.
  • با استفاده از آچار مناسب، شلنگ قدیمی را از شیر اهرمی جدا کرده و بعد از جدا شدن، شلنگ قدیمی را به طور کامل خارج کنید.
  • شلنگ جدید را به شیر اهرمی وصل نمایید و مطمئن شوید که محکم بسته شده است.
  • بعد از نصب موفقیت آمیز ، منبع آب را روشن کرده و بررسی کنید، هیچ گونه نشتی نداشته باشد.

نکات تعویض شلنگ پیسوار شیرآلات اهرمی

در حالی که فرآیند تعویض نسبتاً ساده بوده، اما ممکن است با مشکلاتی مانند، برداشتن شلنگ قدیمی یا مشکلات مربوط به عدم اتصال صحیح شلنگ جدید مواجه شوید. البته چند نکته وجود دارد که می تواند به شما کمک کند. در مرحله اول، اگر شلنگ قدیمی به سختی برداشته می شود، سعی کنید از یک آچار بزرگ تر یا مقداری روان کننده استفاده کنید. اگر شیلنگ جدید به درستی جا نمی شود، اندازه آن را دوباره بررسی کرده و مطمئن شوید که با شیر اهرمی شما سازگار است. برای افزایش طول عمر شیر اهرمی و شلنگ آن، تعمیر و نگه داری منظم، اهمیت زیادی دارد. این شامل بررسی منظم برای نشتی، تمیز کردن منظم شیر آب و رسیدگی فوری به هر مشکلی است که پیش می آید.

کلام آخر

حال به انتهای این مقاله رسیدیم و شما با نحوه تعویض شلنگ پیسوار شیر اهرمی آشنا شدید . تعویض شلنگ پیسوار یک کار ساده است که هر صاحب خانه می تواند این کار را انجام دهد. البته در صورت نداشتن تجربه کافی، بهتر است از یک فرد متخصص لوله کشی کمک بگیرید و با ابزار مناسب، اطمینان حاصل کنید که شلنگ پیسوار شیر اهرمی شما همیشه در بهترین وضعیت ممکن قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *