خدمات سرویس بهداشتی

در زمینه تاسیسات ساختمان یکی از مواردی که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، سرویس بهداشتی می باشد. چرا که هم میزان استفاده از آن بالاست و هم برعکس خیلی از قسمت های تاسیسات که مهمانان منزل یا همکاران در شرکت با آن کاری ندارند، در این مورد نیاز به استفاده احساس می شود و در کنار نظافت و زیبایی عملکرد درست شیرآلات و همچنین سیستم فاضلاب سرویس بهداشتی مهم خواهد بود.

از طرفی نصب و خدمات مربوط به سرویس بهداشتی فقط در زمینه خانه های نو ساز نمی باشد و در بسیاری از منازل و ساختمان ها به دلیل باز سازی یا ایجاد تغییرات داخلی، خدمات سرویس بهداشتی نیاز می شود.

در ادامه با مروری بر نکات مهم در زمینه سرویس بهداشتی و جزییات آن، به انواع خدمات سرویس بهداشتی و همچنین ویژگی های ارائه دهنده ممتاز این خدمات خواهیم پرداخت.

تیم تهران تاسیسات به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته پاسخگوی تماس جهت مشاوره و اعزام تیم فنی :

مشکلات سرویس بهداشتی

عدم عایق بندی درست و همچنین عدم نصب صحیح سیستم لوله کشی فاضلاب، عمده مشکلاتی هستند که در سرویس های بهداشتی ایجاد می شوند. در کنار این موارد نیاز به تعویض سنگ توالت های قدیمی در کنار تبدیل سنگ توالت ایرانی به توالت فرنگی، از بیشترین درخواست های مشتریان به شرکت های خدمات دهنده در زمینه سرویس بهداشتی می باشند.

بیشترین دلایل تعمیرات سرویس های بهداشتی

اطلاع از اینکه تحت چه شرایطی و برای چه مشکلاتی می توانیم درخواست خدمات بهداشتی داشته باشیم، خیال ما را در برخورد با چنین مشکلاتی راحت می کند.

 • پوسته شدن، ترک دار شدن یا شکستن کاشی های دیواره ها و کف.
 • آسیب دیدن سنگ توالت
 • انتقال رطوبت به سقف طبقه پایین از زیر توالت که ممکن است به خراب کردن کف و تعویض و آب بندی لوله های فاضلاب نیاز باشد.
 • صدمه دیدن لوله های فاضلاب یا رطوبت دادن به دلیل پوسیدگی.
 • بالا آمدن فاضلاب توالت و گرفتگی لوله های آن. در چنین شرایطی ابتدا مطمئن می شوند که چاه پر نشده باشد و در صورت پر نبودن چاه فاضلاب از دستگاه لوله باز کن استفاده می شود.
 • خراب شدن و پوسیدگی درب و چهار چوب سرویس بهداشتی.
 • انتقال رطوبت از دیواره های سرویس بهداشتی و حمام به فضای اتاق خواب ها و پذیرایی.
 • جرم گرفتگی سنگ توالت، کاشی ها، سرامیک ها و سنگ روشویی به دلیل بی کیفیتی مصالح استفاده شده اتفاق می افتد و افراد تصمیم به تعویض کامل آنها می گیرند.
 • انجام بازسازی کامل سرویس بهداشتی به دلیل تغییر طراحی داخلی

خدمات نصب سرویس بهداشتی در تهران

بیشترین درخواستی که در زمینه خدمات سرویس بهداشتی ارائه می شود مربوط به خدمات نصب سرویس بهداشتی است. چرا که این درخواست هم شامل خانه های نوساز و آپارتمانی می باشد و هم شامل خانه های بازسازی شده، که باید سنگ توالت آنها تغییر کند. تهران تاسیسات در این مورد نصب سرویس بهداشتی اعلام می کند که تمام این خدمات به صورت استاندارد با بهترین کیفیت و بالاترین ماندگاری ارائه می شود.

نکات ظریفی در مورد نصب سرویس بهداشتی وجود دارد که در ظاهر اجرا و به عنوان یک بیننده مطمئنا به آنها توجه نمی کنید. برای مثال تراز قرار گرفتن سیفون زیر سنگ توالت، بسیار اهمیت دارد. چرا که اگر این سیفون تراز نباشد، درون قسمت عمیق آن آب باقی نمی ماند و هوا از درون لوله به فضای سرویس بهداشتی بازگشت می کند. همین مورد باعث ایجاد بوی بد در محیط خواهد شد.

خدمات رفع نم سرویس بهداشتی در تهران

یکی از مشکلات عمده دیگر که به خاطر آن از شرکت های تاسیساتی برای کمک درخواست می شود انتقال رطوبت و نم از کف و دیواره های سرویس بهداشتی می باشد.

در چنین شرایطی متخصصان تهران تاسیسات ابتدا علت و محل انتقال رطوبت را مشخص می کنند.  گاهی می توان بدون ایجاد خرابی، به صورت روکار مشکل را برطرف کرد. برای مثال زمانی که لوله های گالوانیزه قدیمی پوسیده باشند، برای لوله کشی سرویس بهداشتی از لوله های نسل جدید به صورت روکار استفاده می شود و مشکل حل می گردد.

اما در مواردی که انتقال نم و رطوبت به دلیل مشکل در سیستم لوله کشی فاضلاب باشد، دو حالت ایجاد می شود، یکی اینکه در طبقه پایین سقف کاذب وجود دارد و دسترسی به لوله های فاضلاب فراهم است، بنابراین با انجام تعمیرات و آب بندی مشکل برطرف می شود. حالت دوم اینکه خبری از سقف کاذب نیست و  نیاز به خراب کاری در کف وجود دارد.

انجام بازسازی کف و بدنه سرویس بهداشتی

اگر به دلیل تعمیرات یا بازسازی کف نیاز به تخریب کامل کف باشد، باید مراحل زیر جهت انجام  باز سازی اجرا شود:

 • تخریب کامل کف و جمع آوری زباله های ساختمانی ( جمع کردن سرامیک، کاسه توالت و در نهایت جدا کردن عایق زیر که ممکن است ایزوگام یا قیر گونی باشد)
 • تعویض کامل سیستم لوله کشی آب و لوله کشی فاضلاب
 • کف سازی اولیه و یکنواخت کردن سطح
 • انجام سیمان کاری کف
 • اجرای ایزوگام
 • قرار دادن کاسه توالت
 • انجام کاشی کاری کف

با طی کردن این مراحل، کف سرویس بهداشتی مورد نظر باز سازی شده است و امکان استفاده مجدد از آن وجود خواهد داشت.

تیم تهران تاسیسات به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته پاسخگوی تماس جهت مشاوره و اعزام تیم فنی :

مراحل تعمیر و بازسازی بدنه سرویس بهداشتی

در مورد بدنه دو راه وجود دارد، یکی اینکه کاشی کاری قدیمی به صورت کامل تخریب شود و دوباره با روش ملات سیمان کاشی کاری انجام گردد یا اینکه با ابزار سطح کاشی ها دچار خراش و ناهمواری شود و کاشی جدید به وسیله چسب مخصوص روی دیوار قبلی کار شود.

در فضاهایی که مساحت سرویس بهداشتی کم است و با لایه کاشی دوم فضا کوچکتر می شود، معمولا کاشی قدیمی را تخریب می کنند و کاشی جدید را کار می کنند. همچنین در حمام نیز از چسب کاشی استفاده نمی شود، چرا که میزان رطوبت بالاست و این چسب ها بعد از مدتی عملکرد خود را در تماس با آب از دست می دهند و احتمال افتادن کاشی وجود دارد.

مراحل بازسازی سرویس در خدمات سرویس بهداشتی

اگر بخواهید به صورت کامل کف و دیواره های یک سرویس بهداشتی را بازسازی کنید، نیاز است که سیستم شیرآلات، کلید و پریز، آینه، روشویی و .. همه جدا شود و تخریب اولیه صورت گیرد. به همین دلیل تهران تاسیسات تاکید دارد که تمام مراحل زیر به صورت کامل اجرا گردد :

در ابتدای مقاله به یکسری عناوین اشاره کردیم که مجدد تکرار میکنیم:

 • باز کردن و برداشتن آینه سرویس بهداشتی
 • باز کردن شیر آلات روشویی و سنگ توالت
 • باز کردن روشویی، جا مایعی، جای حوله و حوله گرمکن
 • باز کردن فلاش تانک
 • برداشتن درب سرویس بهداشتی
 • باز کردن حباب لامپ و کلید و پریزها
 • مسدود کردن تمام خروجی های فاضلاب شامل کفشور و لوله فاضلاب کاسه توالت تا نخاله های ساختمانی وارد آن نشود.
 • باز کردن لوله های آب اگر به صورت روکار است و اگر به صورت توکار می باشد، آب ورودی به سرویس بهداشتی قطع شود، تا به دلیل کار با کمپرسور ترکیدن لوله در زیر کاشی اتفاق نیافتد.
 • شروع عملیات تخریب.

 در صورتی که برای باز سازی تخریب می کنید و نمی خواهید هزینه مجدد برای ایزوگام پرداخت کنید، حتما دقت داشته باشید که به ایزوگام کف صدمه وارد نشود. چنانچه ایزوگام را هم تغییر دادید، در مرحله نصب ایزوگام، آن را از کف به ارتفاع 50 سانتی متر روی بدنه بالا بیاورید.

انجام کاشی کاری درست همراه با بند کشی مناسب در کنار نصب اتصالات به صورت کاملا آب بندی شده از نکات بسیار مهم در بازسازی می باشد.

زمانی که کار کاشی کاری و گذاشتن کاسه توالت تمام شد، یک فرصت 24 ساعته به آن بدهید تا سیمان سفت شود و ترددی به سرویس بهداشتی نداشته باشید.

سرویس بهداشتی مدرن

نکات مهم در بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

بهتر است زمانی که برای تعمیر و بازسازی سرویس بهداشتی به یک شرکت درخواست می دهید از آنها بخواهید که یک لیست کامل از مصالح مورد نیاز برای باز سازی همراه با برند و مشخصات دقیق به شما بدهند. چرا که تنوع مصالح بسیار زیاد می باشد و انتخاب کاشی و شیر آلات مناسب نیاز به تجربه و دانش دارد.

از طرفی باید متراژ دقیق کف و دیوارها حساب شود تا برای خرید کاشی و سرامیک به مشکل برخورد نکنید.

پس بگذارید قدم به قدم پیش برویم.

ابتدا باید نقشه سرویس بهداشتی را به صورت کاملا دقیق مشخص کنید و زمانی که درخواست بازسازی از خدمات سرویس بهداشتی داشتید با ارائه این نقشه و یا بیان ابعاد کلی، درخواست برآورد مصالح و هزینه را داشته باشید.  اینکه چه نوع مصالحی قرار است استفاده شود، متراژ چقدر است، حمل و نقل مصالح از محل تخلیه تا محل سرویس بهداشتی به چه شکل است و مواردی از این دست، همه روی قیمت و هزینه اثر گذار است.

برای انتخاب کاشی و سرامیک کف هم از تهران تاسیسات مشورت بگیرید تا به شما راهنمایی مناسبی بدهند. به این صورت با قیمت مناسب، کاشی و سرامیکی انتخاب خواهید کرد که از کیفیت خوبی هم برخوردار باشند.

بعد از انتخاب کاشی و سرامیک، باید نوع و برند شیرآلات خود را انتخاب کنید. توصیه می شود برای سرویس های بهداشتی حتما از شیرآلات اهرمی استفاده کنید، چرا که تنظیم آب گرم و سرد آن راحت تر است و میزان هدر رفت آب در آنها هم به مراتب کمتر می باشد. از طرفی بخاطر اینکه در سرویس بهداشتی یا حمام گاهی دست فرد بخاطر مایع دستشویی یا صابون لیز است، باز کردن شیرآلات ساده سخت می شود، اما شیر اهرمی با پشت انگشتان نیز به راحتی باز و بسته می شود.

انجام امور جانبی بازسازی سرویس بهداشتی

در خدمات سرویس بهداشتی، امور جانبی شامل ایزوله کردن کف با ایزوگام، سیم کشی روشنایی و فن تهویه هوا، نصب شیرآلات، نصب روشویی، نصب آینه و جا مایعی و … نیز انجام می شود. چرا که باز سازی سرویس بهداشتی به تنهایی این امکان را برای مشتری ایجاد نمی کند که برای یک لامپ درخواست برقکار داشته باشد یا برای بستن یک شیر، لوله کش درخواست دهد.

مجموعه تهران تاسیسات به صورت جامع و کامل تمام مراحل بازسازی سرویس بهداشتی را به صورت صفر تا صد انجام می دهد و بهترین شرایط را برای مشتری با پشتیبانی خوب فراهم می آورد.

نحوه محاسبه متراژ کاشی و سرامیک در بازسازی سرویس بهداشتی

برای اینکه تصور مناسبی از یک محاسبه کلی متراژ کاشی و سرامیک داشته باشیم، توضیح مختصری هم در این مورد می دهیم. معمولا برای بدست آوردن سطح کف اگر سرویس بهداشتی، به صورت یک شکل هندسی مشخص مثل مربع یا مستطیل باشد، طول و عرض آن را در هم ضرب می کنند و سطح کف بدست می آید. معمولا جای کاسه توالت که سرامیک کف استفاده نمی شود را از متراژ کم نمی کنند تا به عنوان پرتی و هدر رفت باشد که اگر یک سرامیک شکست یا مشکلی پیش آمد با کمبود مواجه نشوند.

برای محاسبه کاشی بدنه سرویس بهداشتی، طول و عرض را با هم جمع می کنند و در دو ضرب می کنند. به این شکل محیط سرویس بهداشتی محاسبه شده است، این محیط را در ارتفاع ضرب می کنند و مساحت کل بدنه بدست می آید. افرادی که خیلی می خواهند دقیق باشد مساحت درب سرویس بهداشتی را از این مساحت کل بدست آمده کم می کنند و متراژ دقیق بدنه را عنوان می کنند. اما چون تعداد کنج و کناره درب، گوشه ها و .. هست، برای حالت کلی متراژ درب را کم نمی کنند تا در صورت پرتی و هدر رفت نیز کاشی بدنه با کمبود مواجه نشود.

 

هزینه بازسازی حمام و دستشویی چقدر است؟

مصالح مصرفی در بازسازی سرویس بهداشتی چندین مورد است که شامل کاشی، سرامیک، لوله، کاسه توالت، ایزوگام، شیرآلات و .. می باشد. هر کدام از این مصالح خود نیز تنوع بسیار گسترده ای از برند و کیفیت دارد. بنابراین یک پراکندگی گسترده در زمینه قیمت بازسازی سرویس وجود دارد که تفاوت حداقل و حداکثر آن نیز بسیار زیاد است. به همین دلیل نمی توان یک قیمت مشخص و واحد برای بازسازی سرویس بهداشتی تعیین کرد.

شما می توانید در زمان درخواست بازسازی بودجه و هزینه مد نظر خود را برای بازسازی اعلام نمایید تا مصالح مصرفی مناسب با آن هزینه تهیه شود و در آخر کار نگرانی بابت هزینه ها نداشته باشید.

البته بهترین کار این است که نماینده و متخصص شرکت خدماتی و تاسیساتی با مراجعه حضوری و بررسی شرایط یک برآورد هزینه دقیق برای شما داشته باشد. در بعضی موارد نیز می توانید با اعلام متراژ و میزان بازسازی و خرابی به صورت تماس تلفنی و یا پیغام در پیام رسان ها، درخواست برآورد هزینه داشته باشید.