هزینه خدمات نصب شیرآلات ساختمانی 1402

خدمات شیر آلات

شاخه تاسیسات در ساختمان به دو دسته تاسیسات الکتریکی و تاسیسات لوله کشی تقسیم می شود. هر کدام از این تاسیسات، به نوبه خود از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند و نیازمند توجه و دقت می باشند. اما اگر بخواهیم به صورت دقیق تر دسته بندی کنیم، هر کدام از  این ها شامل چند زیر دسته اصلی هستند. در مورد تاسیسات لوله کشی، اتصالات، لوله ها، خطوط انتقال آب گرم و سرد، شیر آلات و سیستم ایجاد آب گرم، از مهمترین موارد می باشند. همانطور که مرور کردیم شیرآلات یکی از بخش های مهم تاسیسات لوله کشی است که با توجه به نوع کاربرد و شرایطی که ایجاد می کند، عملکرد درست و کیفیت بالای آنها بسیار اهمیت دارد. چرا که افراد حاضر در ساختمان، بیش از هر قسمت تاسیسات لوله کشی با شیرآلات سر و کار دارند.  نگهداری، سرویس، تعمیر، جابجایی و ارتقا شیرآلات از مواردی است که نسبت به آنها باید اطلاعات خوبی داشته باشیم و بدانیم که خدمات شیرآلات شامل کدامیک از این موارد می باشد.

نصب شیرآلات

اولین و اصلی ترین خدمتی که توسط شرکت های مورد نظر به شما ارائه می شود، نصب شیرآلات می باشد. منظور از شیرآلات، مجموعه شیرهای حیاط، پارکینگ، سرویس های بهداشتی، شیر و دوش حمام، شیرهای روشویی ها، شیرهای آشپزخانه و بعضا تراس می باشد. پس وقتی کلمه شیرآلات را استفاده می کنیم اشاره به تمام شیرهای موجود در ساختمان داریم.

در ظاهر امر نصب شیر آلات یک کار روتین و ساده به نظر می آید که فرد تکنسین با بستن شیر آن را انجام می دهد، اما همین کار به ظاهر ساده،  در صورت کم دقتی و یا بی تجربه گی ممکن است مشکلات بسیار زیادی را برای شما بوجود بیاورد. از مهمترین مشکلات می توان به هرز شدن رزوه های شیر، خراب شدن واشر شیر در اثر زیاد سفت شدن، بریدن رزوه ها در اثر فشار زیاد، کج بسته شدن شیر و استفاده از اتصالات بی کیفیت، اشاره کرد.

این موارد تمام آرامش و دقت شما را برهم می زند و باعث بی مصرف شدن شیرآلاتی  می شود که بابت آن هزینه زیادی انجام داده اید.

ار نمی خواهید در این موارد گرفتار شوید، برای نصب شیر آلات حتما به شرکت های معتبر مراجعه کنید که دارای سابقه و تجربه بالایی باشند و خدمات دهی آنها همراه با ضمانت باشد.

جدول قیمت نصب شیرآلات بهداشت
نوع شیر و تجهیزات لوله آب (تومان) لوله فاضلاب
شیر توالت ایرانی 75
شیر توالت فرنگی 80
شیر دوش حمام 150
محل نصب سردوش 300
شیر سینک ظرفشویی 130 80
شیر روشویی 140 80
شیر پیسوار 80 80
ارتفاع شیر وان 150
نصب شیرآلات

تعمیر شیرآلات

مورد بعدی که باعث نیاز شما به شرکت های ارائه دهنده خدمات شیرآلات می شود، انجام تعمیرات مربوط به شیرآلات است. در واقع می توان گفت که هر اتفاقی که برای شیر بیافتد، برای برطرف کردن آن نیاز است از خدمات شیرآلات کمک بگیرید.

شیر آلات مختلف به دلیل مشکلاتی چون پوسیدگی، کیفیت پایین، خراب شدن واشر، تغییرات فشار آب، رسوب گذاری آب، سفت بسته شدن و زیاد باز و بسته کردن، کشیدن ناگهانی اهرم در شیرآلات اهرمی یا فشار زیاد به آن، جرم گیری و چکه کردن، نیازمند تعویض یا تعمیر هستند.

در خیلی موارد مانند جرم گیری یا خراب شدن واشر، می توان با تعمیر درست و اصولی مشکل را برطرف کرد و دوباره از شیر مثل روز اول استفاده کرد. اما در برخی دیگر از موارد نیاز به تعویض شیر وجود دارد.

باز کردن شیرآلات قدیمی

در زمانی که نیاز به تعویض شیر قدیمی وجود دارد، گاهی ممکن است به دلیل بی تجربگی فرد و یا اینکه بخاطر مشکلات دیگر، رزوه شیر بریده شود و در داخل زانو یا مغزی باقی بماند، در چنین شرایطی درد سری به مراتب بیشتر ایجاد می شود. برای همین مورد توصیه می شود که در صورت قدیمی بودن شیر و یا مشاهده پوسیدگی در اطراف آن، از باز کردن شیر خود داری نمایید تا نماینده شرکت با توانایی و تخصص خود این کار را برای شما انجام دهد و نیاز به تخریب و هزینه بیشتر نباشد.

تعویض شیرآلات برای نو سازی

همیشه تعویض شیرآلات مربوط به خرابی یا مشکلات نیست، گاهی با توجه به تغییرات دکوراسیون و طراحی داخلی ساختمان، این نیاز احساس می شود که شیرآلات باید با نمای جدید همخوانی داشته باشد.

شرکت  تهران تاسیسات با ارائه مشاوره و همچنین ایجاد تنوع و طرح های گوناگون، به شما کمک می کند بتوانید، به تنوع خوبی از شیرآلات دسترسی داشته باشید، تا بهترین نوع آن را برای نصب در ساختمان مورد نظر انتخاب کنید. نکته ای که توسط این شرکت در نظر گرفته می شود که خیلی از شرکت ها به آن اهمیت نمی دهند، کیفیت و عملکرد شیرآلات، در کنار طراحی و تنوع ساخت آنها می باشد. چرا که شیرآلات تقلبی با طراحی هایی به ظاهر جذاب اما بی کیفیت، در بازار بسیار زیاد شده است که در کمترین مدت، رنگ و لعاب خود را از دست می دهند و همچنین بخاطر چکه کردن و خراب شدن، نیاز به تعویض مجدد آنها ایجاد می شود

تیم تهران تاسیسات به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته پاسخگوی تماس جهت مشاوره و اعزام تیم فنی :

ویژگی های مهم در زمینه خدمات شیرآلات

اینکه یک شرکت عمل نصب، تعمیر یا تعویض شیرآلات را فقط انجام دهد به تنهایی در جامعه امروز ارزش بالایی ندارد و عملا یک کار ناقص انجام شده است. چرا که باید در کنار ارائه خدمات گفته شده، مزایایی را در اختیار مشتریان قرار دهد که خیال آنها را از انجام خدمات شیرآلات راحت گرداند. تعدادی از مهمترین ویژگی های قابل ارائه به شرح زیر می باشد :

 • سرعت بالا : اینکه در کمترین زمان ممکن برای نصب و تعویض به محل مراجعه کنند، مشکل را برطرف کنند و شرایط استفاده از سیستم لوله کشی را برای مشتری ایجاد نمایند.
 • اصالت قطعات و شیرآلات : به مشتری این تضمین را بدهند که از قطعات و شیرآلات اصل استفاده می کنند و هیچگونه جنس تقلبی و بی کیفیتی را به کار نمی برند.
 • ضمانت کارکرد مناسب : با توجه به نوع تعمیرات یا انجام کاری که برای آن مراجعه کرده اند، دوره های زمانی مناسبی را ضمانت کنند که شیرآلات به درستی کار کند. این دوره ها بسته به موارد و استانداردهای مختلف می تواند بین یک ماه تا چندین ماه متغیر باشد.
 • انجام تعمیرات در منزل مشتری : مراجعه حضوری به محل مورد نظر مشتری، باز کردن، تعمیر، تعویض و نصب شیرآلات یکی دیگر از خدمات بسیار مهم شرکت های شیرآلات می باشد که باید انجام شود./
 • تجربه و توانایی کار با انواع شیر آلات : نکته ای که بسیار اهمیت دارد این است که تکنسین و اپراتورهای یک شرکت خدمات شیرآلات باید اطلاعات دقیق در مورد انواع شیرآلات مربوط به شرکت های مختلف را داشته باشند و از توانایی بالایی در باز و بسته کردن این شیرآلات و تعمیر آنها برخوردار باشند. چرا که تنوع شیر آلات و شرکت های سازنده آنها بسیار گسترده می باشد.

مهمترین شرکت های تولید شیرآلات

در اینجا خوب است اشاره ای داشته باشیم به تعدادی از شرکت های معتبر شیرآلات که مجموعه تهران تاسیسات با آنها همکاری دارد و به عنوان معروف ترین برندهای حاضر در کشور شناخته می شوند:

 • شیرآلات کی دبلیو سی ( شامل نصب و تعمیرات )
 • شیر آلات راسان ( شامل نصب و تعمیرات )
 • شیر آلات سیتکو ( شامل نصب و تعمیرات)
 • شیر آلات کلار ( شامل نصب و تعمیرات)
 • شیرآلات درخشان ( شامل نصب و تعمیرات)
 • شیر آلات شودر ( شامل نصب و تعمیرات )
 • شیر آلات قهرمان ( شامل نصب و تعمیرات)

و انواع برند های مطرح در سطح کشور و همچنین شیر آلات وارداتی که تحت لیسانس های مختلف ساخته  شده اند، همه و همه توسط تهران تاسیسات قابل نصب و تعمیر می باشند.

از نظر جنس نیز، باید به این نکته توجه داشته باشید که شیر آلات موجود در بازار در دسته محصولات مسی، روی، پلاستیکی، برنزی و استیل قرار می گیرند که هر کدام ویژگی و عملکردی متفاوت و خاص دارند و باید در محل مناسبی استفاده شوند.

 

مهمترین ویژگی های شیرآلات ساختمانی

اگر می خواهید خودتان برای خرید شیرآلات مراجعه کنید و سپس از یک شرکت خدمات شیرآلات برای نصب آنها کمک بگیرید دانستن چند نکته مهم الزامی می باشد.

 • نوع باز و بسته شدن شیر : خوب است که با توجه به محل استفاده شیر، از نوع باز و بسته شدن خاصی برای آن استفاده کنید. معمولا در مورد شیرهای سرویس بهداشتی و حمام که شامل آب گرم و سرد است از شیر های اهرمی استفاده می شود که بازدهی بهتری دارند و در مصرف آب صرفه جویی می شود. اما توصیه می شود که برای پارکینگ و حیاط از شیر ساده استفاده گردد.
 • کیفیت لعاب و سطح شیر : از آنجایی که شیرآلات در محیط رطوبت، بخار و آب داغ قرار دارند، بهتر است که حتما به کیفیت لعاب و ساخت شیر دقت شود و در این زمینه ضمانت معتبر از فروشنده در خواست شود.
 • مقاوم در برابر خوردگی : مطمئنا در بعضی سرویس بهداشتی های عمومی یا ساختمان هایی که از شیرآلات ارزان استفاده کرده اند، مشاهده کرده اید که اطراف علم شیر، دچار خوردگی و زنگ زدگی شده است. پس حتما این مورد را در نظر بگیرید که شیر مقاوم به خوردگی باشد.
 • مقاوم در برابر ضربه : جنس شیر آلات و آلیاژی که برای ساخت آن استفاده شده است بسیار مهم است. توصیه می گردد که شیر آلات مورد نظر را از جنسی تهیه کنید که در برابر ضربه و فشار استحکام خوبی داشته باشند و به راحتی دچار شکستگی و غر شدن نشوند.
 • مقاوم در برابر مواد شوینده : از آنجایی که در سرویس های بهداشتی و حمام از مواد درخشان کننده بسیار قوی استفاده می شود، باید جنس شیر آلات به گونه ای باشد که در برابر این مواد مقاوم باشد.

نکته : با این حال توصیه می شود که در مورد خرید شیرآلات با توجه به نوع و محل استفاده با تهران تاسیسات مشورت کنید و از کارشناسان این مجموعه اطلاعات کافی را بدست آورید. چرا که جزییات در انتخاب شیرآلات بسیار اثر گذار است.

انواع شیرآلات

انواع شیر آلات از نظر طراحی

در کنار ویژگی های ساختاری عاملی که در انتخاب شیر امروزه بسیار تاثیر گذار است، طراحی و ظاهر آن می باشد. با پیشرفت تکنولوژی، افزایش توانایی قالب گیری و همچنین بروز رسانی خطوط تولید شیرآلات، امروزه با تنوع بسیار گسترده ای از شیرآلات روبرو هستیم که گاهی انتخاب را برای مشتری و مصرف کننده بسیار سخت می کند.

از نظر عملکرد معروف ترین شیرهای آب، شیرهای تک اهرمی، دو اهرمی، شیر آب توپی، شیر آب فشاری، شیر آب برقی، شیر آب دیسکی و شیر آب پدالی می باشند.

شیرهای آب سنسوری نیز دسته دیگری از شیرآلات می باشند که با توجه به شرایط متفاوت طراحی شده اند که می توان از معروف ترین آنها به شیر هایی اشاره کرد که بعد از قرار دادن دستها در زیر آنها، جریان آب برقرار می شود و نیازی به باز و بسته کردن شیر با دست وجود ندارد.

علاوه بر نحوه باز و بسته شدن شیر، علم شیر نیز مورد دیگری است که در طراحی ها متفاوت است و دارای سایز بندی های مختلف با ارتفاع های گوناگون می باشد. برای مثال در روشویی ها نیاز به علم با ارتفاع زیاد نیست، اما در سینک ظرفشویی بخاطر ظروف بزرگی مانند قابلمه ها، نیاز است که ارتفاع علم دوش بلند تر باشد.

مهمترین نکات مربوط به نصب شیرآلات

در  مورد نصب شیر آلات، دقت، تجربه و استفاده از ابزار مناسب مهمترین عوامل هستند. پس اینکه هر فردی در صورت وجود ابزار، می تواند شیر را باز و بسته کند، اشتباه است. چرا که عدم تجربه و دقت، نتیجه نهایی مورد قبولی را بوجود نمی آورد، یا از اطراف شیر آب چکه می کند و یا باعث هرز شدن رزوه های اتصال شیر می شود.

در مورد نصب شیرآلات نکته مهم دیگری که وجود دارد، تنوع این شیر ها می باشد. بنابر  این نمی توان یک راه کلی را برای همه شیر آلات بیان کرد. با این  حال در اکثر شیر آلات نحوه نصب به دو صورت کلی می باشد یا شیر به صورت مستقیم و توسط مغزی به محل اتصال وصل می شود مانند شیرهای توالت و یا اینکه شیر توسط شیلنگ های اتصال به لوله کشی اصلی متصل می شود، مانند شیرآلات روشویی ها و شیر آلات سینک ظرفشویی.

در مورد شیرهایی که توسط شیلنگ متصل می شوند ابتدا این شیلنگ ها در قسمت زیر شیر به صورت کاملا دقیق و با آچار مناسب سفت می شوند. سپس سر انتهایی آنها به محل آب گرم و سرد وصل می شود و باید استاندارد مربوط به آب  گرم و سرد نیز رعایت شود.

در قسمت بسته شدن به لوله کشی اصلی واشر حتما درست قرار داده شود و بعد از پیچاندن نوار تفلون، شیلنگ به شیر پیسوار وصل شود.

همانطور که می بینید حتی در ساده ترین شیر ها تجربه و دقت، اهمیت بالایی دارد و شیرهای مربوط به دوش حمام و توالت فرنگی و … به مراتب توانایی و تخصص بیشتری را نیاز خواهد داشت.

سخن پایانی خدمات شیرآلات

شیرآلات قسمتی از تاسیسات منزل است که روزانه مدت زیادی را با آنها سر و کار دارید و در صورت عدم کار کرد مناسب امورات روزمره شما را مختل می کنند و همچنین باعث اسراف آب و ایجاد هزینه های مختلف برای شما می شوند. پس بهتر است که یک بار برای همیشه تعمیر و نصب آنها را به کاردان این کار بسپارید تا در زمان استفاده بیشترین آرامش و لذت را از عملکرد شیرآلات ساختمان ببرید.