قیمت تخلیه چاه و فاضلاب تهران 24 ساعته

خدمات لوله باز کنی

یکی از مشکلاتی که در جوامع شهری و سیستم فاضلاب امروزی با آن روبرو هستیم، گرفتگی لوله و چاه فاضلاب می باشد. مطمئنا برای اکثر ما پیش آمده است که در یک روز عادی با بالا آمدن آب و گرفتگی در سینک ظرفشویی یا فاضلاب توالت و حمام روبرو شده  باشیم. هیچ فرقی هم ندارد که برای سیستم فاضلاب چاه تعبیه شده باشد یا به سیستم فاضلاب شهری وصل باشد، چرا که معمولا گرفتگی در مسیر لوله های درون واحد و ساختمان است. گرفتگی لوله ها باعث ایجاد مشکلاتی چون بوی بد، عدم امکان استفاده از فاضلاب و … را بوجود می آورد به همین دلیل دانستن خدمات لوله باز کنی بسیار اهمیت دارد.

منظور از لوله باز کنی چیست؟

ابتدایی ترین چیزی که در مورد خدمات لوله باز کنی باید بدانیم این است که برای چه مشکلی قرار است به آنها مراجعه کنیم؟ به طور خلاصه برای هر عاملی که باعث ایجاد گرفتگی در مسیر لوله های فاضلاب ساختمان شود، شما می توانید درخواست لوله بازکنی داشته باشید. این گرفتگی ممکن است بر اثر چربی های ظروف در مجرای سینک ظرفشویی ایجاد شده باشد و یا بر اثر افتادن یک شی درون لوله فاضلاب که نتیجه آن می شود عدم عبور، جمع شدن و سر ریز شدن آب درون سینک، کاسه توالت و یا کف حمام.

خدمات لوله بازکنی شامل چه مواردی است؟

در زمانی که گرفتگی به راحتی برطرف نشود بهترین راه حل تماس با شرکت های لوله بازکنی می باشد. این شرکت ها با استفاده از تجهیزات و وسایلی که دارند اقدام به باز کردن لوله های مسدود شده می نمایند.  معمولا گرفتگی فاضلاب سینک ظرفشویی در اکثر موارد مربوط به چربی ها و مواد ریز غذایی است که همراه با شستن ظرف ها وارد مجرای فاضلاب می شود.  در مواردی هم که برای ساختمان چاه تعبیه شده باشد و دسترسی به شبکه فاضلاب شهری وجود نداشته باشد، ممکن است ظرفیت چاه تکمیل شده باشد و سرریز شدن آب به این خاطر باشد.

شرکت لوله باز کنی با حضور در محل و بررسی شرایط محل مشکل را تشخیص می دهد و چه مربوط به چاه باشد و چه مربوط به گرفتگی لوله ها باشد به رفع آن اقدام می نماید.

در کنار موارد مربوط به گرفتگی لوله ها، اگر شما بدون گرفتگی لوله ها، با بوی بد فاضلاب هم روبرو باشید، می توانید از خدمات شرکت های لوله باز کنی استفاده کنید.

خدمات لوله بازکنی سیار

مشکل مربوط به گرفتگی لوله های فاضلاب و یا وجود بوی بد ناشی از سیستم فاضلاب به گونه ای نیست که از راه دور قابل برطرف کردن باشد و یا مشکل را به محل شرکت لوله باز کنی انتقال دهید. به همین خاطر خدمات این شرکت ها به صورت سیار و حضور در محل ارائه می شود و برای دسترسی بهتر متقاضیان، واحدهای سیاری را در اکثر محل ها راه اندازی می کنند یا به صورت گشت روزانه ارسال می کنند. این واحدهای سیار با حضور در محل گرفتگی لوله و با استفاده از دستگاه و فنر لوله باز کنی اقدام به باز کردن گرفتگی لوله می نمایند. شاید از معدود سرویس های سیاری که هنوز پابرجاست و متقاضی زیادی دارد همین خدمات لوله باز کنی باشد. چرا که خیلی از خدمات دیگر با تغییر شرایط و امکانات کاربرد سیار خود را از دست دادند.

ارائه خدمات لوله بازکنی در تهران

درست است که کلان شهرهایی مانند تهران از سیستم  مناسب فاضلاب شهری برخوردار هستند و در موارد کمی به مشکل چاه و .. برخورد دارند، اما با این حال میزان گرفتگی لوله ها در این شهرها به مراتب بیشتر است. دلایلی که چنین اتفاقی می افتد شامل مواردی چون سیستم فاضلاب غیر اصولی ساختمان، تعدد واحد و پایین بودن ظرفیت لوله  کشی فاضلاب، عدم رعایت در زمان شستشوی ظروف و .. توسط کارگران و خدمتکاران هتل ها، رستوران ها، بیمارستان ها و .. چرا که چربی و ریزه های غذای موجود در ظرف ها را جدا نمی کنند و مواردی از این قبیل است. بنابراین نیاز بیشتری به خدمات لوله بازکنی احساس می شود و در عین حال انتظار می رود شرکت ها به صورت حرفه ای تر این خدمات را ارائه دهند و مشکل را از ریشه برطرف کنند تا متقاضی بعد از مدت کوتاهی دوباره با مشکل گرفتگی لوله فاضلاب روبرو نشود.

فرآیند ارائه خدمات لوله بازکنی

با توجه به شرایط مناطق مختلف تهران، نمی توان از تمام روش ها در تمام مناطق استفاده کرد. با این  حال استفاده از دستگاه و فنر لوله باز کنی برای همه مناطق مجاز است و شرکت ارائه دهنده خدمات لوله باز کنی بعد از ثبت درخواست متقاضی در محل حاضر می شود. معمولا از دستگاه  ژنراتور با فنر فولادی یا دستگاه تراکمی با فنر دورانی استفاده می شود که بیشترین کاربرد را دارند. با این فنرها مجرای فاضلاب در اکثر موارد باز می شود و مشکل گرفتگی لوله برطرف می شود. در مورد نوع لوله هیچ محدودیتی وجود ندارد و عملیات باز کردن گرفتگی لوله برای لوله فاضلاب آشپزخانه، لوله فاضلاب سرویس های بهداشتی و حمام به صورت کامل توسط دستگاه و فنر اجرا می شود. از ویژگی های خوب لوله باز کنی با فنر و دستگاه، عدم تخریب محل گرفتگی، سرعت بالای برطرف کردن گرفتگی و همچنین کاهش هزینه ها می باشد. چرا که خراب کاری کاشی و سرامیک، برداشتن لوله قبلی، نصب لوله جدید و اجرای کاشی و سرامیک مجدد، هزینه بسیار بالایی خواهد داشت.

تیم تهران تاسیسات به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته پاسخگوی تماس جهت مشاوره و اعزام تیم فنی :

خدمات تخلیه چاه توسط شرکت لوله بازکنی

در خیلی از مناطق کارگاهی، حاشیه شهری و همچنین شهرهای کوچک، امکان دسترسی به شبکه فاضلاب وجود ندارد. به همین خاطر سیستم فاضلاب به صورت سنتی و حفر چاه می  باشد. زمانی که برای فاضلاب چاه تعبیه شده باشد، یکی از دلایل بالا زدگی آب ممکن است پر شدن چاه فاضلاب باشد و ربطی به گرفتگی لوله ها نداشته باشد. در چنین مواردی از شرکت لوله باز کنی باید درخواست تخلیه چاه داشته باشید. این شرکت ها با ارسال تانکر های بزرگ که دارای پمپ های مکنده هستند، عملیات تخلیه چاه را انجام می دهند. در بعضی موارد نیز برای چاه نیاز به لایروبی است که این مورد نیز باید توسط دستگاه و افراد حرفه ای که توسط شرکت مشخص می شود اجرا و انجام شود.

موارد دیگر مانند خرابی طوقه قبلی سر چاه، نشست چاه، فرور رفتن سر چاه و … نیز در برخی موارد بوجود می آید که بعضی از شرکت های لوله باز کنی در راستای برطرف کردن این مشکلات نیز خدمات حرفه ای ارائه می دهند و به اجرای دوباره طوقه چاه و بازسازی سر چاه می پردازند. البته به دلیل مشکل تردد تانکر های تخلیه در روز در برخی مناطق شهری، خدمت قابل توجه دیگری که شرکت های لوله باز کنی برای تخلیه چاه ارائه می دهند، ارسال تانکر به صورت شبانه روزی است.

راه های بازکردن لوله فاضلاب

زمانی که مشاهده کردید آب  سینک ظرفشویی به راحتی خالی نمی شود و یا بوی بد دستشویی و حمام وارد خانه  می شود، نشان از این است که سیستم فاضلاب دارای گرفتگی شده است. در چین شرایطی برای جلوگیری از مسدود شدن لوله فاضلاب به طور کامل، باید شروع به اقدامات اولیه نمایید. در این قسمت چند راه برای باز کردن لوله فاضلاب بیان می شود که در موارد زیادی کمک کننده هستند.

استفاده از آب جوش

اولین قدم برای گرفتگی های کم استفاده از آب جوش است. شما یک ظرف آب جوش را درون سینک خالی کنید، این آب جوش کمک می کند تا چربی های جمع شده درون لوله حل شوند و گرفتگی لوله برطرف شود.

استفاده از سیم

اگر آب جوش کارآمد نبود با کمک یک سیم  انعطاف پذیر می توانید گرفتگی لوله را که در نزدیکی سینک اتفاق افتاده است، برطرف کنید. معمولا در سینک های ظرفشویی بیشترین گرفتگی در همان یکی دو متر اول اتفاق می افتد و یک سیم به این طول مشکل را حل می کند. نکته ای که در این مورد باید در نظر بگیرید، کشیدن کثیفی و گرفتگی به سمت بیرون است. پس از هل دادن و فشار دادن گرفتگی به سمت داخل لوله خودداری کنید و با ایجاد یک حلقه در سر سیم، سعی کنید گرفتگی ها را به سمت بیرون بکشید.

در مورد سینک های ظرفشویی تفاله گیرها کمک زیادی می کنند که آشغال ها وارد مجرای فاضلاب نشوند. پس حتما در سینک خود از تفاله گیر استفاده نمایید.

استفاده از سرکه و جوش شیرین

یک راه قوی و کاربردی استفاده همزمان از جوش شیرین و سرکه است. کافی است یک پیمانه جوش شیرین را درون مجرای فاضلاب بریزید و پس از آن یک پیمانه سرکه نیز بر روی جوش شیرین ریخته شود. ترکیب این دو ماده باعث جوشش درون لوله فاضلاب می شود و باعث از بین رفتن چربی ها، جرم ها و گرفتگی های درون لوله خواهد شد. یک ساعت بعد با آب گرم پر فشار مسیر لوله فاضلاب را تمیز کنید. این روش در خیلی موارد کاربردی و کمک کننده است و اگر نتواند مشکل را حل کند نیاز به درخواست کمک از لوله باز کنی دارید.

استفاده از جوهر نمک

این مورد نیز شبیه ترکیب جوش شیرین و سرکه عمل می کند. سه پیمانه جوهر نمک را با چند لیتر آب مخلوط کنید و آن را هم بزنید و با احتیاط در مجرای فاضلاب بریزید. نیم ساعت بعد با فشار آب داغ مسیر را لوله را شستشو دهید.

در زمان کار با جوهر نمک حتما از دستکش، ماسک و عینک استفاده کنید و شرایط تهویه هوا را برقرار نمایید. چرا که گازهای سمی تولید شده از جوشش جوهر نمک در آب، خطرات زیادی را به همراه دارد. همچنین جوهر نمک را به تنهایی استفاده کنید و با مواد دیگری که برای باز کردن لوله استفاده می شود به هیچ عنوان ترکیب نکنید.

تیم تهران تاسیسات به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته پاسخگوی تماس جهت مشاوره و اعزام تیم فنی :

گرفتگی لوله فاضلاب سینک و روشویی

در بیشتر موارد این گرفتگی مربوط به سیفون و لوله یو شکلی است که در زیر سینک و روشویی نصب شده است. کافی است شما یک سطل در زیر قسمت یو شکل قرار دهید و شروع به باز کردن سیفون نمایید. وقتی که سیفون را باز کنید مشاهده خواهید کرد که مقدار زیادی جرم و کثیفی درون آن را پر کرده است و از عبور آب جلوگیری می کرده است. با تمیز کردن این کثیفی ها و شستن کامل سیفون، مجدد آن را در محل قبلی به صورت درست نصب کنید. حالا می بینید که گرفتگی فاضلاب سینک و روشویی برطرف شده است. اگر با این موارد گرفتگی برطرف نشود، یعنی کثیفی و اجسام وارد لوله فاضلاب شده اند و باید برای رفع آن درخواست خدمات لوله باز کنی داشته باشید.

چه زمانی درخواست لوله باز کنی داشته باشیم؟

اگر هیچ کدام از روش های بالا مشکل شما را برطرف نکرد و همچنان گرفتگی لوله فاضلاب و یا بوی بد وجود داشت، باید از شرکت های لوله باز کنی کمک بگیرید. معمولا زمانی این اتفاق می افتد که به گرفتگی اولیه لوله توجه نشده باشد و به مرور میزان گرفتگی بسیار سخت و زیاد شده باشد. در چنین شرایطی راه های خانگی جواب نمی دهد و باید برای برطرف کردن مشکل شرکت لوله باز کنی در محل حاضر شود و با ارائه خدمات خود اقدام به باز کردن گرفتگی لوله نماید.

همچنین همانطور که گفتیم در برخی موارد بالا زدگی آب ربطی به گرفتگی ندارد و این چاه فاضلاب است که پر شده است. در چین شرایطی شما از هر کدام از روش های بالا هم که استفاده کنید بی فایده است و باید از شرکت لوله بازکنی درخواست نمایید که برای تخلیه چاه فاضلاب، تانکر مکنده ارسال کنند.

هزینه خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه

با توجه به اینکه نوع گرفتگی و فاصله گرفتگی از محل فنر زنی متفاوت است و ممکن است گرفتگی در زمان کم و یا در زمان بسیار طولانی برطرف شود، میزان هزینه و قیمت لوله بازکنی متفاوت می باشد. همچنین در مورد تخلیه چاه نیز به همین صورت است که بسته به اینکه خروجی چاه آماده باشد یا نیاز به خرابکاری برای رسیدن به سر چاه هست یا نه، یا ظرفیت و حجم چاه و همچنین میزان لایروبی و … هزینه تخلیه متفاوت خواهد شد. از همین رو قیمت دقیقی توسط شرکت برای فرآیند کلی لوله باز کنی یا تخلیه داده نمی شود و بعد از بررسی محل و مشاهده شرایط نرخ و قیمت نهایی اعلام می شود. اما اگر بخواهیم به قیمت بعضی از این خدمات به صورت موردی اشاره کنیم، شامل موارد زیر می باشد.

  • نرخ لوله بازکنی با فنر و دستگاه کوچک ۳ تا ۶ متری ۲۵۰۰۰۰ تومان
  • نرخ لوله بازکنی با فنر و دستگاه کوچک ۶ تا ۱۲ متر ۳۵۰۰۰۰ تومان
  • هزینه لوله بازکنی با فنر و دستگاه کوچک تا ۲۵ متر ۷۰۰۰۰۰ تومان
  • قیمت لوله بازکنی با دستگاه ژنراتور قوی و فنر ضخیم ۱۵۰۰۰۰۰ تومان
  • تخلیه چاه و پمپاژ با مخزن ۱۲۰۰۰ لیتری ۹۰۰ هزار تومان