قیمت لوله کشی ساختمان, لوله کشی, لوله کشی آب ، گاز و فاضلاب ساختمان - تهران - شماره : 09129242783, لوله کشی ساختمان

هزینه و اجرت نصب پمپ آب ساختمان


امروزه در ساختمان های مرتفع که هر روز در سطح شهر بیشتر می شوند، کمبود آب در آن ها به یک معضل رو به رشد تبدیل شده است. به حدی که بسیاری از افراد به فکر نصب پمپ آب هستند و می خواهند بدانند هزینه و اجرا نصب پمپ آب ساختمانی چقدر می شود. برای فهمیدن این موضوع بهتر است که در ادامه این مقاله همراه ما بمانید تا به درک درستی از محاسبه هزینه برسید.

پمپ آب ساختمان چیست؟

همان  طور که در قبل هم ذکر شد به دلیل مرتفع بودن ساختمان ها، فشار آب در لوله ها بسیار کم شده است . به طوری که آب قدرت و مکش ندارد تا خودش را به واحد های بالای ساختمان برساند. افراد داخل ساختمان که با این مشکل مواجه هستند برای انجام کارهای منزل به مشکل بر می خورند زیرا برخی از کارهای خانه به آب ختم می شود.

اما جای هیچ گونه نگرانی نیست با نصب یک پمپ آب ساختمانی مناسب و با کیفیت می توان از شر کمبود فشار خلاص شد. به دستگاهی که انرژی الکتریسیته را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند پمپ آب ساختمانی می گویند. در ساختمان ها بیشتر از پمپ های گریز و سانتیفیوژ استفاده می شود. این پمپ ها به دلیل این که با برق کار می کنند به آن ها لقب الکترو پمپ داده شده است.

کارکرد پمپ آب ساختمان

اولین عملکرد یک پمپ آب ساختمان برای رفع مشکل کمبود آب است زیرا افراد به یک پمپ آب با فشار قوی احتیاج دارند که متناسب با شرایط هر ساختمان نصب و راه اندازی می شود. به غیر از این، همیشه مسئله هزینه نصب پمپ آب ساختمان یک موضوع مورد بحث بین اهالی ساختمان و مجتمع ها است.

وسایل مورد نیاز برای نصب پمپ آب ساختمان

  1. یک عدد پمپ آب با توجه به کاربرد مورد نیاز
  2. مخزن تحت فشار با حجم مورد نیاز
  3. شیر یک طرفه
  4. شیر فلکه
  5. لوله و اتصالات مورد نیاز برای نصب
  6. مخزن پلی اتیلنی برای ذخیره آب
  7. فیلتر برای ورود و خروج آب

نحوه نصب پمپ آب ساختمان

بهترین نوع پمپ آب ساختمان را در مسیر انشعاب لوله اصلی یا فرعی هر واحد نصب می کنند که آب از شاه لول به انشعابات مصرفی انتقال داده  شود تا کل طبقات ساختمان ها با فشار مناسب مورد مصرف قرار بگیرند. در این  جا برای نصب پمپ آب ساختمان تعداد طبقات ساختمان، تعداد واحدهای که در هر طبقه وجود دارد، حتی متراژ واحدها که چند متر هستند و میزان مصرف آب هر ساختمان در طول ماه و تعداد شیرهای آب ساختمان مورد توجه قرار می گیرد. به علت این  که بعضی منازل به جای یک مستر دارای چندین مستر هستند، همین امر تعداد شیرهای آب یک ساختمان را زیادتر می کند و مصرف آب هم بالاتر می رود.

هزینه و اجرت نصب پمپ آب ساختمان

مواردی وجود دارد که در هزینه و اجرت نصب پمپ آب ساختمانی تاثیر می گذارد. هزینه نصب پمپ آب را نمی توان به طور دقیق بیان کرد زیرا انواع زیادی از پمپ آب برای ساختمان ها در بازار عرضه می شود. هر کدام از این پمپ ها، بر اساس تعداد طبقات و متراژ خانه انتخاب می شوند و این امر در قیمت تاثیر بوده است.

 البته قبل از برآورد هزینه باید محل نصب پمپ آب بازدید شود، سختی های کار محاسبه، قطعات و لوازم مورد نیاز تهیه و تعداد نیروی کار انتخاب شود سپس به نصب پمپ آب ساختمان پرداخته شود. همچنین اگر بخواهید پمپ را روی پشت بام نصب کنید، باید هزینه اضافی برای تهیه مخزن یا منبع مناسب آب کنار بگذارید. این مورد علاوه بر افزایش هزینه نصب باید از نظر وزنی نیز سنجیده شود که مشکلی برای ساختمان ایجاد نشود.

کلام آخر

افراد به دلیل کمبود فشار آب در ساختمان ها اقدام به نصب پمپ آب می کنند اما باید توجه داشته باشید که این یک کار ساده نیست و توصیه می شود آن را به اشخاص متخصص بسپارید. قبل از نصب پمپ آب حتما نسل های لوله کشی ساختمان را بررسی کنید زیرا در بیشتر مواقع علت افت فشار آب در ساختمان ها گرفتگی لوله است. در غیر این صورت توصیه می شود اقدام به نصب پمپ آب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *